Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility NTP-HHTDK-20-0063 | Budapesti Metropolitan Egyetem

NTP-HHTDK-20-0063


BESZÁMOLÓ
NTP-HHTDK-20-0063


Egyetemünk 2020/21-es tanévre 1 680 000 Ft támogatást nyert a Nemzeti Tehetség Program keretében meghirdetett „A hazai Tudományos Diákköri műhelyek és rendezvényeik támogatása” című pályázati felhívás keretében. A program során hallgatóinkat tanórákon kívüli programokkal, képzésekkel, valamint tanulmányutakkal támogattuk. A hallgatóink TDK műhely keretében a TDK és OTDK-hoz kapcsolódóan oktatói vezetéssel kutatási projekteken dolgoztak, egyéni illetve kiscsoportos formában személyre szabott prezentációs és vitakészség fejlesztő felkészítésen vettek részt. Továbbá tehetségműhelyeinkhez kapcsolódó tanulmányutak keretében hazai és nemzetközi vetélkedőkön, konferenciákon képviselték intézményünket. A járványhelyzet miatt a támogatott programok nagy része online formában valósult meg.


Részletes bemutatás munkaterv szerint

2020. november 14, Intézményi TDK, METU

Hallgatóink számára a 2020. novemberben mind az üzleti, mind a művész karon TDK-t rendeztünk, amely keretében összesen 7 szekción belül mutatták be kutatási eredményeiket hallgatóink. A Művészeti és a Kreatívipari kari konferencián 3 szekcióban 17 pályaművet, míg a Üzleti, Kommunikációs és Turisztikai kari TDK konferencián 4 szekcióban 25 pályamű került bemutatásra, melyből összesen 28 dolgozatot javasoltak a bizottságok bemutatásra az OTDK konferencián.


2021. április Országos Tudományos Diákköri Konferencia

Az OTDK-n 3 szekcióban képviselték egyetemünket hallgatóink. 2021-ben az OTDK történetében első alkalommal került sor az esemény online megvalósítására, amely új kihívást jelentett a szervezők és a résztvevők számára egyaránt, de végül minden nehézséget sikerült leküzdeni. 

A versenyen hallgatóink mindenidők legjobb eredményét érték el, 7 első, 3 második, 5 harmadik helyezést, továbbá 4 különdíjat kaptak. 


TDK Műhelyfoglalkozások, 2020. szeptember - 2021. június, METU
TDK műhelyek, kutatások, tréningek

Az intézmény hallgatói körében a tanulmányi programokon kívüli képzésekkel, hallgatói kutatási projektek kereteinek fenntartásával, tanulmányutakkal támogattuk a tehetségeket. A program során tovább működtettük a TDK tehetségműhelyeket, amelyekben kiscsoportos formában oktatói vezetéssel kutatási projekteken dolgozhattak hallgatóink. A művészeti területen kiemelt oktatói figyelem mellett mód nyílt egyéni illetve kiscsoportos alkotó munkák végzésére is. A műhelymunkák keretében képzéseket, tréningeket is szerveztünk (prezentációs, vitakészség fejlesztő, nyilvános beszéd). A járványhelyzet miatt a tréningek jelentős részben csak online formában tudtak megvalósulni.

  1. Hirdetésmenedzsment rendszerek kampánytervezési és adatelemzési módszerei műhely foglalkozás:A felkészítő 20 órás műhely foglalkozásokon résztvevő hallgatóink a ma népszerű témában játékos módszerekkel, interaktív foglalkozás keretében megismerkedhettek többek között az események és kampányok vizuális kommunikációjával online eszközökre szabottan, Canva és Photoshop képszerkesztő szoftverek gyakorlati használatával, a Google elvárásainak megfelelő szöveges tartalmak kialakításával, online hirdetési kampánytípusokkal, Facebook kampányok tervezésével és a kommunikációs cselekvési tervek gyakorlati alkalmazási lehetőségeivel. 

  2. „Üzleti szimulációs szoftverek használatával vállalkozói, vállalkozásfejlesztési és digitális üzleti kompetenciák fejlesztése” c. műhely keretében a hallgatók az Ecosim nevű banki szimulációs szoftverrel ismerkedhettek meg játékos vetélkedő keretében, 2021. novemberében.

  3. TDK-ra felkészítő prezentációs és vitakészség tréning: Az országos versenyre továbbjutott hallgatók számára egyéni és kiscsoportos prezentációs tréninget szerveztünk, melynek keretében lehetőségük nyílt az elméleti alapok elsajátításán túl saját előadói készségeiket fejleszteni, továbbá az OMDK-n bemutatásra kerülő prezentációjukat elkészíteni, javítani.


Konferenciák, versenyek, tanulmányutak

Sajnos a járványügyi korlátozások nagyrészt online térbe szorították a munkát a támogatás időszakában, így a járványügyi korlátozások feloldásával fontosnak tartottuk a csapatkohézió erősítését a TDK műhelyeken belül. 


2020 novemberében online került megrendezésre a Stuttgarti EMBC nemzetközi üzleti tréning és verseny, melyen az Üzleti műhely diákjai képviselték magukat.


A Marketing TDK műhely 2021. októberében egy szakmai kirándulás keretében Békéscsabán, kulturális marketing témakörében. Meglátogatták a Csabagyöngye Kulturális Központot a megyeszékhelyen, majd megtekintették a 39. Magyar Sajtófotó Kiállítást. Másnap ellátogattak Gyulára, ahol az Almásy-kastély Látogatóközpont volt az úticél. Itt hallgatóink izgalmas, interaktív kiállítás során ismerkedhettek meg a kor szellemével, valamint a szó volt a központ kommunikációs stratégiájáról, kitérve a Z- generáció sajátosságaira is.

2022. januárjában a 7. Országos Városmarketing Verseny témája a kisvárosi vonzerő növelése, pozícionálás, a városmárka - arculatépítő marketingstratégia megalkotása. A verseny keretében a Marketing műhely tagjai Celldömölköt kapták kutatási feladatnak, így felkészülve a versenyre ellátogattak a helyszínre.



Társadalomtudományi TDK műhely tagjai 2021 októberében Gyönygyösre látogattak, illetve szakmai műhely keretében a 3. World Press Fotó 2021 kiállítást tekintették meg.


Turizmusmarketing TDK Műhely tagjai a IV. Nemzetközi Turizmusmarketing Konferencián képviseltek egyetemünket 2021. november 5-én: Pécset Behringer Zsuzsanna oktató vezetésével. Az érintett témák voltak többek között: Közösségek és hálózatok a turizmusban, Fogyasztói döntések a pandémia után, A jövő turizmusa és vendéglátása, Válságok a turizmusban – vesztesek és nyertesek – reziliencia a desztinációkban, stb. A METU-s hallgatók témája az „Utazás a pandémia árnyékában” volt.



Tehetségműhelyeink hallgatói ezeken kívül számos online versenyen, konferencián és más eseményeken vettek részt a pandémia árnyékában nem volt lehetőség ezeknek az eseményeknek a személyes részvétellel történő megrendezésére.


Projekt eredményei

A projekt során a tervezetett indikátorokat teljesítettük. A hallgatóink sok új kutatási területtel ismerkedtek meg, kutatási projektekben vettek részt. Továbbá az intézményi TDK-k alapján továbbjutott pályamunkákkal kimagasló eredményeket értek a részben egyetemünk által szervezett Országos Tudományos Diákköri Konferencián. Az eredményekben a hallgatók visszajelzései alapján kiemelkedően szerepet játszott a versenyt megelőző tehetséggondozás, a TDK műhelyekben folyó munka, az OTDK-ra felkészítő prezentációs egyéni foglalkozás.
Visszajelzések alapján, hallgatóink szintén fontosnak tartják a tanulmányutakat, konferenciákat, műhely beszélgetéseket külső vendégekkel, sok új ismerettel, tudással, új kapcsolatokkal gazdagodtak. 

Egyetemünkön a támogatásoknak köszönhetően a Tudományos Diákköri Tevékenység sokat fejlődött az elmúlt időben és ezt a hallgatói eredmények is alátámasztják.
Szívből gratulálunk minden résztvevőnek.